ropfb

Πέμπτη, 31 Δεκεμβρίου 2015

Rizin FF 2: Θρίαμβος για τον Fedor

Θριαμβευτική ήταν η πολυαναμενόμενη επιστροφή του Fedor Emelianenko στην ενεργό δράση μετά από απουσία τριών χρόνων από το χώρο των MMA. Κέρδισε το Rizin Heavyweight Grand Prix o King Mo, επιτυχημένο ντεμπούτο για τον Andy Souwer.

Ο Ρώσος θρύλος παρά την απουσία τριών χρονών απέδειξε την αξία του κερδίζοντας τον Jaideep Singh στο 3:02 του πρώτου γύρου αφού τον ανάγκασε να υποταχθεί στις γροθιές του.

Στο event διεξήχθη και τουρνουά 8 μαχητών στην κατηγορία Heavyweight. Νικητής αναδείχθηκε το φαβορί "King Mo" Muhammad Lawal. Στον τελικό κέρδισε τον Jiri Prochazka με ΚΟ στο 5:09 του πρώτου γύρου.

Από τους υπόλοιπους αγώνες ξεχώρισε το επιτυχημένο ντεμπούτο στις MMA του πρωταθλητή του kickboxing Andy Souwer, ο οποίος έβγαλε εκτός μάχης τον Yuijiro Nagashima στο 5:28 του πρώτου γύρου.

Νίκος Γκιώνης

Ένας εκ των ιδρυτών του Rings Of Pain, είναι ο μικρότερος σε ηλικία από την ομάδα του site αλλά δεν τον πιστεύει κανείς. Περιμένει τηλεφώνημα για να γίνει σχολιαστής του TNA. Θέλει να δει από κοντά αγώνα του Jon Jones αλλά μάλλον δεν θα μπορέσει επειδή θα του έχουν φύγει όλα τα λεφτά σε συναυλίες, ενώ σκοπεύει να πάρει διαρκείας στους Lakers όταν φτιάξουν ξανά ομάδα, αν ζει μέχρι τότε. Ακολούθησέ τον στο: Twitter , Facebook και Instagram

Item Reviewed: Rizin FF 2: Θρίαμβος για τον Fedor Description: Rating: 5 Reviewed By: Νίκος Γκιώνης