ΕΙΔΗΣΕΙΣ

ropfb

Κυριακή, 29 Ιανουαρίου 2017

UFC On Fox 23: Shevchenko έτοιμη για τίτλο

Η μάχη του νο. 1 (Valentina Shevchenko) με το νο. 2 (Julianna Pena) της κατάταξης των Bantamweights έβγαλε νικήτρια την πρώτη. Έχασε στην πόλη του ο Donald Cerrone. Τρομακτικός ο Francis Ngannou.

Η Julianna Pena κέρδιζε τον δεύτερο γύρο καθώς βρισκόταν πάνω από την Valentina Shevchenko. H Shevchenko βρήκε τον τρόπο όμως να τη γυρίσει και να την υποτάξει με armbar στο 4:29 του γύρου. Τώρα είναι έτοιμη να διεκδικήσει το Bantamweight Title της Amanda Nunes.

Ο Donald Cerrone είχε το κοινό μαζί του λόγω της καταγωγής του από το Κολοράντο, ο Jorge Masvidal όμως ήταν ο κυρίαρχος στο οκτάγωνο. Ο Masvidal ξάπλωσε τον Cerrone στο τέλος του πρώτου γύρου με συνδυασμό χτυπημάτων αλλά τον πρόλαβε το χρονόμετρο. Στον δεύτερο γύρο ξεκίνησε από εκεί που έμεινε και πέτυχε το TKO στο 1:00 του γύρου.

Ο Francis Ngannou επιβεβαίωσε ότι αποτελεί έναν από τους ανερχόμενους σταρ της Heavyweight κατηγορίας τελειώνοντας με TKO τον πρώην πρωταθλητή Andre Arlovski στο 1:32 του πρώτου γύρου.

Την κύρια κάρτα άνοιξε η μάχη του Jason Knight με τον Alex Caceres, την οποία κέρδισε ο Knight με υποταγή στο 4:21 του δεύτερου γύρου.

Νίκος Γκιώνης

Ένας εκ των ιδρυτών του Rings Of Pain, είναι ο μικρότερος σε ηλικία από την ομάδα του site αλλά δεν τον πιστεύει κανείς. Περιμένει τηλεφώνημα για να γίνει σχολιαστής του TNA. Θέλει να δει από κοντά αγώνα του Jon Jones αλλά μάλλον δεν θα μπορέσει επειδή θα του έχουν φύγει όλα τα λεφτά σε συναυλίες, ενώ σκοπεύει να πάρει διαρκείας στους Lakers όταν φτιάξουν ξανά ομάδα, αν ζει μέχρι τότε. Ακολούθησέ τον στο: Twitter , Facebook και Instagram

Item Reviewed: UFC On Fox 23: Shevchenko έτοιμη για τίτλο Description: Rating: 5 Reviewed By: Νίκος Γκιώνης